התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

התרופה החדשה - הומור !

הסופר רוברט הולדן כתב ש"על אף שהצחוק אינו יכול לרפא כאב, הוכח שהוא יכול לספק הקלה אמיתית לכאב. יכולתו של הצחוק להרגיע מתח שרירים ולהקל, במצבי מצוקה, על מערכת העצבים הסימפתטית, עשויה בוודאי לסייע בהגברת השליטה בכאב. נשימה עמוקה יותר והגברת מחזור הדם, המושרית על ידי הצחוק, יכולה גם היא לעזור בהפחתת הכאב למינימום."

פרופיל-יו. מאגר לחיפוש מרצים, מנחי סדנאות ויועצים

שלומי אלגוסי, מרצה להומור, והליצן הרפואי הראשון בישראל.

אנוכי, כמרצה להומור ומומחה לליצנות רפואית, מגייס את האביזרים השונים בבית החולים לעזרתי, הכול בהתאם למצב הנתון ולמצב הרוח של החולה. (אני תמיד אומר: "חולה? הוא כמעט נוזף בי. אין דבר כזה 'חולה'. יש 'מבריא'. אנשים במרכזים רפואיים נמצאים בעיצומו של תהליך הבראה"). בעליזות רבה אני מנפח את כפפות העבודה של האחיות כאילו היו בלונים, מניח אותן על ראשי כאילו שיש לי כרבולת; קושר בלוני הליום לעמודי אינפוזיה, מקשט במדבקות את הפיג'מה, משתמש בוילונות ההפרדה שבין המיטות כדי לעשות כל מיני קסמים.

אפרופו וילון, באחד מבתי החולים בהם עבדתי, היה לנו ילד שסירב לרדת, לאחר ניתוח, מהמיטה. הוא פחד שיכאב לו. האחות סיפרה לי על כך ואני נכנסתי לחדר. ניסיתי ליצור עמו קשר, אבל הוא לא היה מעוניין; ואז גיליתי שקסמים מקסימים אותו. התחלתי לעשות לו כל מיני קסמים ואז נעלמתי מאחורי הוילון כדי להתכונן לקסם נוסף. הוא היה כל כך סקרן לראות מה אני 'מעולל' שם, מאחורי הוילון, עד ששכח שהוא מסרב לרדת מהמיטה ו … הופ, רץ אחריי וניסה להציץ מאחורי הוילון.

הרמב"ם, כמו גם הרפואה בימינו, מכיר בחשיבות השמחה, ההומור והצחוק כמקור לשמירת בריאותו הנפשית והפיזית של האדם וכן לצורך חיזוק כוחו כאשר יהיה חולה. ככתוב: "לספר לחולים סיפורים הומוריסטים ומשמחים שירחיבו את נפשו ויצחק מהם, הוא וכל חבורתו, ויבחרו לשמשו ולעמוד לפניו מי שישמח בו. כל זה מחויב בכל חולי."

כיום עושה זאת הליצנות הרפואית בהפצת תרופת ההומור והצחוק הן בהרצאות הומור והצחוק והן במחלקות בתי-החולים ברחבי הארץ.

שלומי אלגוסי

מרצה להומור והליצן הרפואי הראשון בישראל

 

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

 

מרצה

 

 

 

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
שפת הענפים שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה המעביר הרצאות ושיעורי קבלה על פי המקורות, ובעל השגה ר... ליצנות רפואית ופוריות - הלא יאומן ! פרופסור פרידלר ושלומי אלגוסי לידיעת הציבור: ליצנות הרפואית מבצעת מהפכה. בתאר... איך להציל את העולם מהרס עצמי? שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות וסדנאות על חכמת הקבלה ובעל השגה רוחנית.... דוגמאות לשת"פ בתחום המו"פ הצבאי בין ארה"ב לישראל ומבט חטוף על התעשיות הביטחוניות האמריקאיות מאז סוף המאה ה19 ובעיקר מאז ראשית המאה ה20, ארה"ב נחשבת לחברה תעשייתית. מאמצע שנות ... אהבת אמת בעולם הקבלה שמי סרג'יו מוסקוביץ,  מרצה לתורת הקבלה.מחבר הספרים "קבלה אוניברסלית" ...