התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

תורת הקבלה למתחילים

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה
שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות בעל השגה רוחנית, מלמד ומרצה בנושא תורת הקבלה המקורית. במאמר ברצוני זה לתת טיפה מתוך ים החכמה שבתורת הקבלה לכל מי שמתחיל להתעניין בתורת הקבלה או מחפש תשובות וטרם מצאן.

 

חובה קודם כל להבין ולדעת שתורת הקבלה אינה מסתכמת ואינה כוללת מיסטיקה, קמעות ברכות וכישופים. תורת הקבלה היא מדע רוחני מדויק.; מדע שעוסק בהשוואת תכונות האדם לבורא (אדם – אדמה לטבע העליון). זאת מטרת הבריאה. נולדנו עם תכונות הפוכות לטבע העליון, והתכנות שלנו הן אהבה עצמית (אגואיזם) ואהבה לבורא – תכונות השפעה (אלטרואיזם). ההתפתחות שלנו באה מחסרונות לכן כל חיינו אנו סובלים – אם במאוחר או במוקדם. אדם ללא רצון להישגים גשמיים או דמיוניים לא מתקדם ולא מתפתח לכן סובלים מריקנות לאחר כל השג.

 

ההבנה שלנו באה מהופכיות המצבים כגון: ללא מר לא היינו מרגישים מתוק וללא לילה לא היינו יודעים מה זה יום, ללא קור לא היינו מבנים שעכשיו חם, ללא סבל לא היינו מבדילים בין טוב לרע. לכן האדם חייב לעבור סבל כדי להבין את הטוב שהבורא רוצה לתת לנו. לכן עלינו לסבול כדי להתפתח ולהבין את ההופכיות שבמצבים העוברים עלינו; כדי להגיע למקסימום סבל כדי להרגיש במאה אחוז את הטוב שנקבל בסוף ההתפתחות.

 

האדם הוא כמו עץ השדה

 

כרגע אנחנו כמו פרי באמצע ההתפתחות, קשה ומר שבסוף ההתפתחות יהיה רך וטעים. את תורת הקבלה לא ניתן להבין ללא השגה רוחנית, ותורת הקבלה מיועדת למחפשים את השכל שבכל דבר ולא מקבלים כלום כמובן מאליו. אין כלום בעולם הזה שאין לו מטרה להוביל אותנו למקום אחר, לכן האדם שאינו שואל שאלות לא מתקדם או מתפתח נכון, והאגו מוביל אותו כמו צאן לשחיטה. קיים סולם התפתחות מלמטה למעלה, וחייבים להתחיל מהמדרגה הראשונה אחרת מבינים לא נכון את המדרגה השנייה. לכן תורת הקבלה אינה מבקשת שכל או הבנה מבראשית; הצורך היחידי הוא הרצון להבין ולא ההבנה כשלעצמה, כי לא ניתן להבין ללא השגה רוחנית (השגה היא הרגשה). הרצון הרוחני שונה מהרצון הגשמי, לכן רק ברצון הרוחני יכול לשכון השכל של הבורא. לשם כך מתחילים ללמוד על הרצון הגשמי (לא לשמה) ולאחר ההתפתחות של הרצון הרוחני עוברים ללמוד לשמה. כדי ליישם את מטרת הבריאה.

 

כל התורה כתובה בשפת הענפים שהיא שפה לא מובנת לבעלי שכל גשמי, לכן רוב העולם תקוע עם סיפורי היסטוריה ומנהגים. כי השכל שבסיפורים שונה מהכתוב בסיפור. רק מקובלים מבינים אחד את השני, ויש רבנים גדולים שלא תופסים בכלל את השכל שבסיפורים ומובילים את המאמינים הפשוטים למטרה הפוכה ממטרת הבריאה. כי דרך הסיפורים ומנהיגים יפים ככל שיהיו ומיסטיים, לעולם לא נגיע לטוב המובטח מבראשית ליהנות לנבראיו; כי אין לנו כלי להחזיק את הטוב שמובטח. לכן חובה להכין כלי לשם קבלה על מנת להשפיע כדי ליהנות בחיים כאן ועכשיו ובעתיד לבוא. כאן ועכשיו באופן פרטי ובעתיד בגמר התיקון הכללי של כל האנושות. כך שלבסוף בחיים יהיה שלום בין היצר הרע לטוב באופן פרטי ובאופן גלובלי בין כל הבריות – בכך התכוון הכתוב: "זאב ירבוץ עם גדי". פרוש: זאב הוא יצר הרע וגדי הוא יצר הטוב. הם יחיו בשלום יחדיו למען המטרה המשותפת ליישם את מטרת הבריאה; לקבל את הטוב שהבורא רוצה לתת לנו כדי לגרום לו נחת רוח. כמובן, שזאת לאחר שנשווה אליו תכונות ונהיה חלק בלתי נפרד מימנו. ככתוב: "וביום ההוא יהיה אל אחד ושמו אחד". כי אין עוד מלבדו. יש להבין שתורת הקבלה לא משנה את חייו של הלומד בהרגלות חייו, אלא רק מוסיפה להם את התבלין והאור שמדריך אותו לחיים מלאים וטובים בצורה נכונה.

 

סרג'יו מוסקוביץ
מרצה ומלמד את תורת הקבלה המקורית
0527076522


מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידורמרצה

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
הרצאות בנושא זוגיות הרצאות בנושא זוגיות הן נושא מבוקש, שכן תחום הזוגיות הוא תחום מורכב ונראה כי רב... להתפרסם ברשת נמאס לכם מלשלם לגימיקים חדשים שלא מביאים תוצאות? מעוניינים לשלוט בכל תהליך הפר... מערכת מבול מייצרת עבורכם לידים להרצאות המערכת המעולה של מבול, עכשיו ללקוחות פרופיל יו בהטבות ייחודיות. מערכת מבול פות... עמידה בפני קהל - מחסומים כיצד נשלוט במרחב באמצעות שפת הגוף? אילו "מחסומים" פיזיים אנו לעיתים יוצרים - שלא ... האם מחשבים יגדלו לנו את האוכל בעתיד? תזונה בריאה היא נושא לוהט היום. בשנים האחרונות אנחנו מתוודעים ליותר ויותר דרכי ...