התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

חכמת הקבלה - כיצד להבין אותה?

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה
שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה ומלמד את תורת הקבלה המקורית, שעקב ההסתרה הכבדה שלה קמו סביבה מיתוסים ו"מקובלים" שמרחיקים את האדם מהטוב המוחלט המובטח לנו מבראשית. חובתי היא להאיר את התחום בחוכמת הקבלה למען יבין האדם את חוכמת הקבלה בדרך האמת, מעבר לדתות, מבעד למיסטיקה, קמעות וברכות המובלים את האדם לכאוס הולך וגדל.

חוכמת הקבלה כשמה כן היא חוכמה. חוכמת הקבלה אינה עוסקת בעולם התוצאות שהוא העולם הזה, הסיבה לכך היא שתחום הקבלה בעולם הזה אינו יכול לשנות את המציאות (מציאות - תוצאה). רק הקבלה בעולם השורשים (שורש - סיבה לתוצאה) יכולה לשנות את התוצאות הבאות לידי ביטוי בעולם הזה כייסורים כמו מחלות, מלחמות, פרנסה (כלכלה) גרושין  וכו'. מפני שאת הדרך בעולם הזה מזילים השורשים. (מזילים - מזל). כך שחוכמת הקבלה אינה עוסקת בברכות, קמעות, מיסטיקה ודתות או כתות. 

 

אור תורת הקבלה

Jhong Dizon, Light after Darkness, 30 Octuber, 2008 via Flickr, Creative Commons Attribution

השורש למילה קבלה הוא לדעת לקבל את השפע העליון מעל לחומר שחוסם לנו את הטוב. חוכמת הקבלה מלמדת את הדרך לקבל את המובטח מבראשית. ואין החכם לומד. לא דרוש חוכמה מולדת כדי ללמוד את חוכמת הקבלה, כי כל העוסק בחוכמת הקבלה המקורית האמתית מחכים על ידי הלימוד. חוכמת הקבלה בונה לנו בתוכנו משכן שבו ישכון האור (אור - שפע) בעודנו חיים חיי רגילות בעולם הזה. כך שכל אדם שאינו עוסק בחוכמת הקבלה ועסוק ברדיפת החומר או חי חיי מנהגים וסמלים או מחפש את הקלות כדי לצאת מהקשיים כמו קמעות או ברכות מיסטיקה וכדומה יגלה בסופו של דבר שלא קיבל כלום חוץ מהקלה פסיכולוגית זמנית. זאת מפני שחיי מנהגים ותורת מוסר או העסק בחיפוש ניסים בממד העולם הזה השקרי אינו יכול להוציא אותנו משליטת פרעה (פרעה - האגו). לכן חייבו המקובלים לעסוק בחוכמת הקבלה המקורית, שרק לה יש את הכוח לשנות באמת את המציאות ולהוביל את האדם למטרת הבריאה. חשוב להבין כי לימוד חוכמת הקבלה אינו דורש שינויים בהרגלי החיים הקיימים או לבוש מיוחד או חוכמה מולדת ולא גיל מסוים. חוכמת הקבלה היא התבלין המיוחד שיש להוסיף לחיים הרגילים בעולם הזה.

ככתוב: "טעמו את השם וראו כי טוב".  לאלוקא אין תכונה רעה, לכן אינו יכול להעניש או להרע כי אין לו תכונה כזאת. אנו רואים אותו כטוב או כרע על פי הרצונות שלנו בתוכנו. אם הרצון מקולקל יראה אלוקא כרע, ואם הרצון שלנו מתוקן בכוונות הנכונות יראה כטוב המוחלט. לכן חויבו המקובלים לעלות למעלה. ואין כאן הכוונה למעלה לשמים. כי השמים הכוונה של המקובלים היא רצון השפעה, בעוד הארץ – רצון אהבה עצמית.

נהוג לחשוב שאדם ניפטר מהעולם הזה ועולה למעלה, אם-כי לצערי אין בעולם הרוחני זמן תנועה ומקום אחרת העולם העליון הוא גשמי וזמני. ניפטר הכוונה ניפטר מאהבה עצמית ועולה לתכונה גבוהה יותר של תכונת ההשפעה. לכן השמים מלמעלה הכוונה לרצון זך של השפעה ככתוב בספר בראשית: "את השמים מלמעלה" (תכונת ההשפעה העובדת בהרמוניה עם חוקי הטבע), "והארץ למטה" (אהבה עצמית הנחותה שממיתה את הניזון ממנה); לכן גם כתוב: "והארץ היית תהו והוא וחושך [...]". זהו הרמז שאהבה עצמית היא רעה ומביאה ייסורים נחיתות; אין הקבלה עוסקת בלבוש שהוא החומר שלנו – הגוף הפיזי. לכן כתוב שהמשיח יבוא רכוב על חמור לבן, קרי, שתכונת ההשפעה שנקראת משיח כי היא מושכת אותנו משליטת החומר הגשמי רכובה (רכובה - שולטת) על החמור לבן (חמור לבן - רצון אהבה עצמית מתוקן בעל כוונה להשרות נחת רוח לבורא). וכל האמור נמצא בתוכנו-אנו ולא מחוצה לנו. כי מחוצה לנו אין כלום חוץ מאהבה גלובלית חובקת עולם, שמוסתרת מאתנו על ידי האגו (אגו - אהבה עצמית).

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לתורת הקבלה והיהדות. (052-707-6522)


MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
תורת הקבלה - כל מה שרציתם לדעת!  תורת הקבלה הוסתרה מהאדם שנים רבות. הסיבה לכך הייתה ירידה לגלות למשך 2000 שנה... דרך ארץ קדמה לתורה שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה ליהדות ולקבלה. מחבר הספרים "קבלה אוניברסלית" ו"המצ... הרצאה על הפאזל של המוטיבציה - הרצאות TED דניאל פינק, אחד מהמרצים הסוחפים ביותר ב- TED בטד מסביר הפאזל של המוטיבציה. אחת הב... דילמות בהוראה במאה ה- 21 ישנה בדיחה מאד מצחיקה ששמעתי על אותו רופא שטייל לו בגינה הציבורית, ומרחוק בזווי... משמעות בחיי היומיום מהי משמעות בחיים? בודאי שמעתם על מושג כזה. זוהי באמת שאלה טובה ואני מקווה שגם הת...