הרצאה על תזונה נכונה: הקרניבור שהפך לבאדיבילדר טבעוני

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 דירוג 0.00 (0 הצבעות)
ג'ושוע נוקס, עובד אמריקאי של חברת "גוגל" בשנות ה-30 לחייו, לא היה מאמין אם היו אומרים לו לפני כמה שנים שיהפוך לטבעוני – ובזכות זה אף ישפר את בריאותו ויחייה חיים מלאים בתזונה נכונה. בהרצאת ה-TED המרתקת של נוקס, "ניסוי באדיבילדינג טבעוני" (A vegan bodybuilding experiment), שזכתה ללמעלה מ-330,000 צפיות, הוא מתאר כיצד ויכוח ברכב בזמן נסיעה לחופשה שינה את חייו מן הקצה אל הקצה.

 

מסטייק כל יום לטבעונות מוחלטת: תזונה נכונה על פי נוקס

 

נוקס מתחיל את ההרצאה שלו בתיאור הרקע ממנו הגיע. הוא גדל במשפחה בה רכיבי המזון הבסיסיים היו בשר ותפוחי אדמה. למשפחתו מצד אמו שורשים בארגנטינה, ומשפחתו מצד אביו מגיעה מפורט וורת' (Fort Worth), טקסס, עיירה בה עדיין נוהגים להוביל בהמות לשוק ברחוב הראשי. לפיכך, לא מפליא שלאורך חייו נהג נוקס לצרוך כמויות עצומות של בשר ופעם אף התגאה בכך שהצליח לאכול סטייק אחד כל יום במשך 40 ימים ברציפות.
אך כל זה השתנה במהלך טיול גורלי לאגם טאהו. לפני מספר שנים, נוקס וחבריו נסעו יחד לחופשה באגם, נסיעה שאורכה 4-5 שעות, כשהרכב נתקע עקב סופת שלגים קשה. כדי לא להשתעמם, החברים התחילו לדבר על נושאים שונים; ואחד מהם, בריאן, החל לספר לחבורה על תזונה צמחית. ארבעת החברים הנוספים ברכב, כולל נוקס, היו סקפטיים ביותר והמטירו על בריאן שאלות, למשל, איך אפשר להישאר בריאים בתזונה כזאת? בסוף השיחה החברים החליטו לעשות מעשה: לנסות להימנע מבשר למשך שבוע.


בשבוע הזה נוקס נמנע לא רק מבשר אלא ממזונות מן החי באופן כללי. לאחר הניסוי הוא הגיע למסקנה שזה לא היה קשה לו בכלל, ובמקביל התחיל לחשוב על ההיסטוריה הבריאותית של משפחתו: סביו משני הצדדים עברו ניתוח מעקפים מרובע, סבתא אחת שלו נפטרה מסוכרת, ובמשפחתו יש גם הרבה מקרי סרטן. ולכן, נוקס החליט לעשות את הניסוי שוב, והפעם למשך 30 יום. 30 הימים הפכו לשנה, ואז לשנתיים. והיום, נוקס עדיין טבעוני.
 
 

טבעונות כתזונה משפרת בריאות והישגים ספורטיביים

 
מאחר שנוקס בילה יותר מעשור בפיתוח הגוף, הוא חשש בתחילת הניסוי שהטבעונות תהפוך אותו לחולה וחלש. אך התוצאות של הטבעונות היו הפוכות לחלוטין ממה שדמיין: לא רק שהחוזק והביצועים שלו השתפרו, אלא שגם הסיבולת שלו עלתה מאד. בנוסף, הכולסטרול שלו, שהיה גבוה למדי, ירד לרמה תקינה; הוא הוריד ממשקלו 16 ק"ג; והוא חש שיפור משמעותי ביכולתו לתפקד בעבודה ובכלל, מבחינה פיזית ומבחינה מנטלית. חשש נוסף של נוקס היה העניין הקולינרי: הוא מאד אוהב לאכול והאינטראקציות החברתיות החביבות עליו הן אלה שמתרחשות סביב מתכונים ואוכל. הוא דאג שיהיה לו קשה לוותר על מאכלים אהובים – אך החשש הזה נמוג כאשר הבין שהוא פותח את עצמו להרבה מאכלים ורכיבים חדשים ומגוונים שמעולם לא התנסה בהם קודם.

 

נוקס מסיים את הרצאתו בכך שהוא מקווה שההשראה שהוא קיבל מחברו בריאן, תעבור אל הצופים ותהווה גם להם השראה: אולי הם יבינו בזכות ההרצאה ששינוי כזה הוא אפשרי גם עבורם.
לפניכם ההרצאה המלאה של ג'ושוע נוקס. צפייה נעימה!

 

 

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

שמרו על קשר:

 

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

לחצו כאן ליצירת קשר